2020-SİVAS/TÜRKİYE

27-28 MART 2020

DETAYLAR

GEÇMİŞ KONGRELER

2019-Eskişehir/Türkiye
2018-Nevşehir/Türkiye
2019-Eskişehir/Türkiye

Değerli Bilim İnsanları, Öğretmenler, Eğitimciler ve Farklı Kurum Çalışanları; Birincisi 8-10 Kasım 2018 tarihlerinde Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Coğrafya Eğitimi Kongresinin ikincisi 3-5 Ekim 2019 tarihlerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü tarafından organize edilecektir. “Güçlü Coğrafya Eğitimi, Güçlü Gelecek” temasıyla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan İkinci Uluslararası Coğrafya Eğitimi Kongresi’ne (UCEK-2019) sizleri davet etmekten onur duyuyoruz. Bu duyuruda, coğrafya eğitimi, coğrafyanın tüm alt dalları ve coğrafya ile ilgili diğer disiplinlerden bazı alt başlıklara yer verilmiş ama kongredeki konularla ilgili herhangi bir sınırlama yapılmamıştır. Coğrafya eğitimcilerini, coğrafyacıları, coğrafya ile ilgili alanlardaki tüm akademisyenleri (Eğitim, Tarih, Biyoloji, Şehir ve Bölge Planlama, Sosyal Bilgiler, Politika, Çevre, Ekoloji, Peyzaj, Arkeoloj, Jeoloji, Harita, Geomatik, Maden, Ulaşım, Afet yönetimi vb.) coğrafya ile ilgili olabilecek tüm alanlardaki uzmanları, araştırmacıları, karar vericileri, ulusal ve yerel yöneticiler ile diğer uzmanları, öğretmenleri ve öğrencileri araştırmalarını ve çalışmalarını sunmak, paylaşmak ve dinleyici olmak üzere davet ediyoruz. devamı…
2018-Nevşehir/Türkiye

Değerli Katılımcılar

Sizleri Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü tarafından 08-10 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Uluslararası Coğrafya Eğitimi Sempozyumu”na davet etmekten onur ve mutluluk duyuyoruz. Sempozyum dili Türkçe ve İngilizce’dir.

Günümüzde coğrafya ile ilgili problemlerin pek çoğunun coğrafya eğitimi kaynaklı olduğu düşünüldüğünden dolayı ‘I. Uluslararası Coğrafya Eğitimi Sempozyumu’nun düzenlenmesi planlanmaktadır. Ders kitaplarının yazımından ulusal sınav sorularının hazırlanmasına, sınavlarda karşılaşılan problemlerden ders dışı etkinliklerin planlanması ve yürütülmesine, öğretimde karşılaşılan kavram ve bilgi yanlışlarından etkili ders materyallerinin geliştirilmesine kadar pek çok problemin çözümünün coğrafya eğitiminde olduğu ortadadır.

Sempozyum kapsamında ‘iyi örnekler uygulaması’ coğrafyanın mutfağında yer alan ve uyguladıkları etkinlikleri ‘iyi örnek’ kapsamında akademik camiayla paylaşmak isteyen coğrafya öğretmenlerimizin çalışmalarına da yer verilmesi teori ile uygulamanın harmanlanması bakımından etkili olacağı düşünülmektedir. devamı..

UCEK 2019 KAPANIŞ…

Paydaşlar /Sponsorlar

Kongre günlerinde yayınevi, firma, şirket ya da kurumunuzu tanıtmak istiyorsanız sponsorluk dosyasını buradan indirerek inceleyebilir ve size uygun sponsorluk tekliflerinizi dosyadaki iletişim araçlarına ulaştırabilirsiniz.


sponsor-1-7


sponsor-1-13


sponsor-1-6


sponsor-1-9


sponsor-1-1


sponsor-1-12


sponsor-1-11


sponsor-1-8

Konaklama ve Ulaşım

Mekan ve Zaman
Konaklama
Ulaşım
Mekan ve Zaman

Tarih: 27-29 Mart 2020
Zaman: 08:00 – 17:00
Yer: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
Salon: Konferans Salonu 1, 2, 3

Konaklama

  • Abacı Konak Otel  
  • Roof Garden Hotel 
  • ESOGÜ Uygulama Oteli
  • Park Dedeman Eskişehir 

Ulaşım
Eskişehir, Ankara ve İstanbul arasındaki ulaşım koridoru üzerinde yer almaktadır. 

  • Yüksek Hızlı Tren ile Ankara’dan Eskişehir’e yaklaşık 1 saat 30 dk.’da varılmaktadır.
  • Yüksek Hızlı Tren ile İstanbul’dan Eskişehir’e yaklaşık 2 saat 30 dk.’da varılmaktadır.
  • Yüksek Hızlı Tren ile Konya’dan Eskişehir’e yaklaşık 1 saat 40 dk.’da varılmaktadır.
  • Yüksek Hızlı Tren ve Diğer Tren Seferleri için: https://ebilet.tcddtasimacilik.gov.tr
  • Ankara’dan otobüs seferleri için: http://www.asti.com.tr
  • İstanbul’dan otobüs seferleri için: http://www.otogar-istanbul.com